Make-up na prvé rande? ŽIADNY PROBLÉM!

Je nám jasné, že by chcela na svojom prvom rande vyzerať skvele každej dievča. Skvelý vzhľad vám ale nezabezpečí iba nové oblečenie či krásny účes. Hlavným kľúčom k úspechu je make-up. A ako na neho?

Príprava

S prípravami začnite dve hodiny pred začiatkom vášho rande. Pred aplikáciou make-upu sa odporúča tvár natrieť vašim obľúbeným krémom. Čím jemnejšie koža bude, tým lepšie sa na ňu bude make-up nanášať. Prípravy môžu zabrať veľa času a preto si nechajte časovú rezervu, vďaka ktorej si budete istí, že sa nezpozdíte.

Počas toho, čo vám bude schnúť krém si môžete upraviť vlasy!

Make-up na tvári

Začnite nanesením make-upového základu. Berte do úvahy druh podniku, do ktorého ste bola pozvaná. Zistite si hlavne, akému druhu svetla budete vystavená (prirodzenému či umelému). Pokiaľ sa teda napríklad stretnete v reštaurácii, make-up prispôsobte tomu, že budete vystavená umelému svetlu. Ak sa stretnete vonku, urobte si svoj make-up pri okne. Korektorom si zamaskujte všetky nedokonalosti, akými môžu byť napríklad kruhy pod očami či čierne bodky. Aplikujte zosvetľovače. Korektor aplikujte taky na vašu bradu, nos, hornú peru a medzi vaše oči. Kozmetiku si zapudrujte, keďže vám pri rande nemôže stiecť na tvár. Bronzerom sa sústreďte hlavne na nos, kosti u obočie a tváre.

Make-up na očiach a na perách

Obočie si vyplňte ceruzkou alebo tieňom na obočie. Aplikujte svetlý korektor nad a pod vaše obočie a poriadne ho premiešajte. Na oči si naneste očné tiene rovnakého odtieňa aký má váš make-upový základ. Teraz si otvorte vaše očné tiene a na štetec si naneste odtieň ružovej. Aplikujte ju na horné a dolné viečka. Teraz použite ceruzku v ružovej, fialovej či šedej a nalinkujte si vaše viečka. Na vaše mihalnice si naneste maskaru. Nakoniec na vaše pery naneste bledoružovú riasenku a priehľadný balzam na pery.